Sport

United pro rinovimit, Pogba kërkon një shifër të çmendur, sfidon CR7


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:52 - 27/09/19 |
mapo.al

Paul Pogba nuk bën mbrapa. Francezi i ka idetë e qarta. Nëse Manchester United dëshiron ta mbajë në skuadër duhet të paguajë një faturë të çmendur: 600 mijë sterlina në javë, që përkthehen në më shumë se 34 milion euro, shifër që përfiton ylli portugez te Juventus.


Agjenti Mino Raiola ka pranuar kërkesën e United për t’u ulur në një tavolinë, ku temë diskutimi është mundësia për të rinovuar kontratën aktuale e cila i skadon më 2021. Raiola e di shumë mirë se Juve dhe Real Madrid janë ende të interesuar për shërbimet e Pogba dhe kërkon ta shfrytëzoj këtë fakt për t’i kërkuar “djajve të kuq” një pagë të çmendur për lojtarin e tij.


1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas