Kryesore

Upss! Zv.kryeministri i Kosovës, nuk di të bëjë shqiponjën?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:04 - 26/11/18 |
mapo.al

Mbledhja e dy qeverive që është mbajtur sot në Pejë ka përfunduar me një fotografi të përbashkët të anëtarëve të kabineteve qeveritare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Të gjithë në fund e kanë bërë shqiponjën me duar.


Por ishte zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ai që nuk e pati idenë se si bëhet shqiponja, raporton “KosovaPress”.


Unifikimi i doganave edhe heqja e tarifës së shërbimit të romingut, ishin mes temave të diskutuara. Ndërkohë, kryeministrat Rama e Haradinaj si dhe anëtarët e dy qeverive respektive, pozuan duke bërë shqiponjën me duar.Më herët, u mbajt një mbledhje e përbashkët, Rama dhe Haradinaj zhvilluan me pas një konferencë për shtyp, si dhe në fund u miratua edhe koordinatori kombëtar i dy qeverive Shqipëri-Kosovë./TCH/


1


Etiketa: , , ,

Pas