Kronika

Urbani përplaset me murin e Ministrisë, lëndohen 4 pasagjerë (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:52 - 20/04/21 |
mapo.al

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Tiranës, pranë godinës së Bashkisë së kryeqytetit.

Paprakisht, bëhet me dije se në aksident është përfshirë urbani i linjës së kryeqytetit, “Kopshti Zoologjik”, i cili është përplasur me atë të Tiranës së re.


Mësohet se ka qenë parakalimi i gabuar i autobusit të linjës së “Kopshtit Zoologjik” që ka çuar në përplasjen me atë të “Tiranës së Re” dhe më pas ka përfunduar duke u përplasur me murin e Ministrisë së Transporteve.Si pasojë e aksidentit 4 pasagjerë kanë mbetur të lënduar.


Policia bën me dije se të plagosurit u dërguan në spital, për kontroll mjekësor.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas