Aktualitet

Urdhërohen të dorëzojnë databazën e votuesve, Bushati e Shkullaku refuzojnë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:51 - 19/04/21 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është vënë në lëvizje pas publikimit të të dhënave personale të 910 mijë personave në Tiranë.


Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se se GJKKO, me kërkesë të SPAK, ka urdhëruar drejtuesit e portalit “Lapsi.al”, që publikoi i pari të dhënat, të dorëzojnë databazën me të dhënat personale të 910 mijë personave.


Por, siç raportohet, drejtuesit e portalit, Armand Shkullaku dhe Andi Bushati, kanë refuzuar t’i dorëzojnë materialin GJKKO për të ruajtur burimin.Për këtë arsye, GJKKO ka vendosur sekuestro të databazës dhe pritet të shkojë te zyrat e “Lapsi.al” për materialin.
LEXO EDHE:Skandali-Të dhënat personale të 1 milion votuesve, në duart e militantëve të PS

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas