Aktualitet

Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, letër Ramës e Manastirliut

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:58 - 01/07/20 |
mapo.al

UFSH i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu lidhur me problematikat e sistemit farmaceutik.


Kërkesat e tyre ndër të tjera janë: heqja e kritereve për hapjen e farmacive,  heqja e kriterit që pronari i farmacisë të jetë farmacisti, të bëhet licencimi i farmacive pranë QKB, të bëhet ulja e marzhit të tregtimit të barnave si dhe të mos përcaktohet orari i shërbimit farmaceutik.


 
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas