Kanë thënë

Urrejtja, zilia dhe mendjemadhësia njollosin jetën.


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:42 - 18/12/20 |
mapo.al
Më 17 dhjetor,  Papa Françesku mbushi 84 vjeç. I lindur në Buenos Aires, Ati i Shenjtë është i pari jezuit dhe i pari amerikano-latin që zgjidhet papë. Ai është gjithashtu papa i parë jo-europian në 1200 vitet e fundit.
1
Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas