Aktualitet

Ursula von der Leyen në krye të KE, Rama: Lajm i mirë për Shqipërinë

               Publikuar në : 22:49 - 16/07/19 |
mapo.al

Pas zgjedhjes së Ursula von der Leyen në krye të Komisonit Europian, ka reaguar kryeministri Edi Rama.


“Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm”, e cilëson Rama.

Postimi i Ramës në facebook:“Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm, në krye të Komisionit Europian do të jetë Ursula von der Leyen, një grua e spikatur dhe një europeiste e palëkundur”.


Lexo edhe:

Von der Leyen zgjidhet presidente e KE


Etiketa: ,

Pas