Aktualitet

Ushtaraku i infektuar në Shtëpinë e Bardhë, Trump bën analizën për koronavirus
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:53 - 08/05/20 |
mapo.al

Presidenti Donald Trump dhe nënpresidenti Mike Pence testuan negativisht për koronavirusin pasi u bë e ditur se një ushtarak amerikan që punonte në Shtëpinë e Bardhë rezultoi i infektuar me COVID-19.


Njoftimi u bë të enjten nga një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë.


Ushtaraku u identifikua nga televizioni CNN si ndihmës personal i Presidentit Trump.Presidenti Trump është mirë dhe gëzon shëndet të plotë, tha këshilltarja e Shtëpisë së Bardhë Kellyanne Conway në një intervistë me televizionin Fox News të enjten.


Presidenti amerikan refuzoi të përdorte maskë gjatë një vizite të martën në një fabrikë të kompanisë Honeywell në Phoenix të shtetit Arizona.


Një javë më parë, zëvendës Presidenti Mike Pence u bë objekt kritikash sepse nuk vuri maskë gjatë një turi në Klinikën Mayo në shtetin Minesota.

Lexo edhe :  Trump merr goditjen finale, Pensilvania çertifikon rezultatin e zgjedhjeve

VOA


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas