Aktualitet

Ushtria amerikane “zbarkon” në bazën detare të Pashalimanit (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:32 - 14/05/21 |
mapo.al

Vazhdon stërvitja “DEFENDER-Europe 21”, teksa në Shqipëri janë vendosur mijëra trupa amerikane dhe mjete të rënda, mes tyre tanke. Ambasada e SHBA-së ka postuar në Facebook pamjet nga ushtrimet stërvitore të amerikanëve që trajnojnë forcat shqiptare në bazën e Pashalimanit


“Polumbarët e Ushtrisë Amerikane dhe Forcave Detare Shqiptare zhvilluan së fundmi ushtrime stërvitore gjatë operacioneve të përbashkëta logjistike nga deti në breg në Bazën Detare të Pasha Limanit në Vlorës, Shqipëri.


DEFENDER-Europe 21 është krijuar për t’u siguruar që forcat amerikane dhe forcat pjesëmarrëse të NATO-s të jenë trajnuar, të aftë për të vepruar së bashku dhe të gatshëm për t’iu përgjigjur çdo kërcënimi nga çdo drejtim” shkruan ambasada e SHBA-së në Tiranë.

<
>
186172115_10159295948979872_7961933543081540573_n-640x378 185872470_10159295948999872_3612532128238006674_n-640x497 185469282_10159295948909872_6377779427211711699_n-640x353
8


Etiketa: ,

Pas