Aktualitet

Ushtria shqiptare ekspozon ‘muskujt’ në panairin e Sigurisë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 23/11/18 |
mapo.al

Teksa vendet e rajonit si Serbia dhe Greqia janë kujdesur të tregojnë forcën e tyre ushtarake, duke organizuar madje edhe stërvitje me qindra trupa dhe artileri të rëndë në kufij, duket se edhe ushtria shqiptare ka vendosur të shfaqë potencialin e saj.


Kështu, në ambientet e jashtme dhe të brendshme të Pallatit të Kongreseve zhvillohet Panairi për Sigurinë dhe Mbrojtjen, ku Forcat e Armatosura kanë një pavion.


Në fotot e mëposhtme shihet se pjesa e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, përballë Presidencës, është mbushur me mjete të rënda të Forcave të Armatosura të Shqipërisë./TCH/


<
>
46489703_2217202184997184_3566513367692607488_o 46492021_2219742221409847_2891127973690212352_o 46496218_2218421024875300_7075051553131855872_o 46508097_2217203148330421_4297785894057803776_o 46508907_2217229094994493_1128863734924574720_o 46517176_2217316058319130_4473868158645567488_o 46522605_2217229598327776_5711812840138997760_o 46780469_2217230454994357_942070088188559360_o luf1 luf2 luf3 luf4 luf5 luf6 luf7 ushtria ushtria
Etiketa: , , , ,

Pas