Aktualitet

Uzuni i shënon Juves – Surpriza e shqiptarit në Champions League (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:28 - 24/11/20 |
mapo.al

Sulmuesi shqiptar i ekipit hungarez Ferencvarosh, i ka shënuar Juventusit sonte në Torino.Shqiptari ka shkëlqyer në fillim të ndeshjes, ku në minutën e 19 ka mposhtur portierin Szcesny.


Ferencvarosh, ekipi legjendar hungarez kthehet pas disa dekadash në këtë fazë të Champions League dhe ekipi mezi e ka pritur përballjen me Barcelonën e Mesit dhe Juventusin e Ronaldos.Uzuni është sulmues edhe me Kombëtaren tonë dhe ka luajtur mjaft mirë edhe në ndeshjet e fundit që ekipi ynë bëri ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë.Madje Uzuni edhe shënoi për kuqezinjtë.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas