Aktualitet

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese/ Kim: Juristët të përgjigjen, Shqipëria të ecë përpara për të dhënë drejtësiBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:52 - 24/09/20 |
mapo.al

Ambasadorja SHBA-së, Yuri Kim, me anë të një statusi në Twitter ka dhënë një mesazh disa orë pasi Presidenti Ilir Meta ka rishpallur thirrjen për plotësimin e vakancës në Gjykatën Kushtetuese të krijuar nga Besnik Imeraj.


Kim falenderon fillimisht Metën dhe Ruçin për thirrjen, teksa kërkon që juristët t’i përgjigjen kësaj thirrje duke kandiduar.


Ajo në fund thotë se Shqipëria duhet të vazhdojë të ecë përpara për të dhënë drejtësi teksa ka kërkuar që Gjykata Kushtetuese të ngrihet brenda 2020.Statusi i Yuri Kim:


Faleminderit Presidentit Ilir Meta dhe Kryetarit Gramoz Ruci për rihapjen e shpejtë të thirrjes për kandidatë për Gjykatën Kushtetues.


Shpresojmë që juristët e Shqipërisë t’i përgjigjen kësaj thirrjeje të rëndësishme për t’i shërbyer vendit të tyre. Le të vazhdojmë të ecim përpara për të dhënë Drejtësi!


Etiketa: , , ,

Pas