Aktualitet

Vaksina ruse dhe kineze – Rama: Pa paragjykim, nëse BE…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:14 - 01/02/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama në daljen e tij per mediat nga Rinasi, i pyetur nëse ishte e hapur qeveria shqiptare ndaj vaksinave ruse dhe kineze u shpreh se nuk kishte paragjykime por kemi zgjedhur anën perëndimore të Shqipërisë në këtë çeshtje.

“Sa i përket vaksinës kineze dhe ruse, asnjë paragjykim të natyrës shkencore, respekt për shkencëtarët, por zgjedhja jonë është që do t’i kërkojmë vaksinat në krahun perëndimor të Shqipërisë. Nëse BE do të hapet ndaj vaksinave kineze edhe ruse dhe do t’i shikojmë këto qasje”,“, deklaroi Rama.


1Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas