Aktualitet

Vaksinimi anti-Covid pritet të nisë edhe në Vlorë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:55 - 12/01/21 |
mapo.al

Vlora është qyteti i dytë pas Tiranës që pritet të nisë fushatën e vaksinimit anti-Covid.Sipas burimeve për Mapo, vaksinimi në qytetin bregdetar do të nisë të shtunën. Bluzat e bardha do t’i drejtohen stadiumit të Flamurtarit, për t’u ndjekur më pas nga policët dhe të moshuarit.


Personi i parë që iu injektua doza e Pfizer është shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo. Ajo u ndoq nga kryeministri Edi Rama dhe mjekët infeksionistë Pëllumb Pipero e Tritan Kalo.
Vaksinimi në Tiranë po zhvillohet në ambientet e stadiumit “Air Albania”.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas