Aktualitet

Vaksinimi i të moshuarve personalitete – Dasho: Rama, borati që kaloi çdo kufi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:32 - 21/02/21 |
mapo.al

Mjeku i njohur Erion Dasho ka reaguar në lidhje me deklaratën më të fundit të kryeministrit Edi Rama, se përveç të moshuarve personalitete do të vaksinohen edhe “njerëzit e zakonshëm”.


Në një postim në “Facebook”, Dasho shkruan se dikush duhet t’i kujtojë “personazhit grotesk” – të cilit gjithashtu i drejtohet si Borati – se jetojmë në një shoqëri të barabartë, ku njerëzit nuk ndahen në të zakonshëm dhe të jashtëzakonshëm.


Risjellim në vëmendje se të parët të moshuar që u vaksinuan në Tiranë, në qendrën e vaksinimit “Air Albania”, janë figura të njohura, si ish-presidenti Alfred Mojsiu, aktorja e mirënjohur Margarita Xhepa apo Tinka Kurti, etj.Postimi i Erion Dashos në “Facebook”:


 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas