Aktualitet

Vaksinimi masiv – Manastirliu: Të shtunën mbërrijnë 40 mijë doza AstraZeneca


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:58 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit në Kamëz. Ministrja Manastirliu në fjalën e saj ka bërë me dije se të shtunën në vendin tonë do të mbërrijnë edhe 40 mijë doza AstraZeneca

“Vijojmë me vaksinimin masiv të popullatës mbi 60 vjeç. Dhe në Kamëz vijojmë me këtë grupmoshë dhe të sëmurët kronik. Mbi 200 mijë pensionistë janë vaksinuar. Të shtunën vijnë dhe 40 mijë doza të AstraZeneca nga instrumenti Covax”-ka thënë Manastirliu.


Ndërkohë Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook thekson se sot pritet që të kalohen mbi 300,000 vaksinime të kryera ndërkohë në fundjavë do të nisë dhe vaksinimi i operatorëve turistike.

1Lexo edhe :  Manastirliu publikon shifrat: Ja sa qytetarë janë vaksinuar deri më sot


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas