Aktualitet

Vala e dytë e pandemisë/ Italia 653 vdekje dhe 36 mijë raste të reja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:30 - 19/11/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 36.176 raste të reja me koronavirus, nga 250.186 tamponëve të bëra.


653 persona kanë humbur jetën nga covid-19, teksa janë shëruar 17.020 pacientë.


Në terapi intensive janë shtruar edhe 42 pacientë në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm në kujdesin intensiv në 3712.


Etiketa: ,

Pas