Sport

VAR tremb Realin, madrilenët shënojnë golin e tretë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:53 - 14/09/19 |
ro ot

Reali duket i papërmbajtshëm në ndeshjen e sotme kundër Levantes. Djemtë e Zinedine Zidane kanë shënuar dhe golin e tretë kundër miqve me anë të Casemiros.


Mesfushori mori një asist nga Vinicius në minutën e 40′ dhe me portën e boshatisur nuk e kishte të vështirë ta dërgonte në rrjetë për 3-0. Gjyqtari u konsultua me VAR-in duke krijuar disa momente ankthi në radhët e “Los Blancos”, por në fund gjithçka përfundoi në favorin e tyre dhe goli u cilësua i vlefshëm.


1

Etiketa: , , , ,

Pas