Aktualitet

Varhelyi bashkëbisedim me Ramën: Presim që Shqipëria të përparojë në rrugën e BE-së


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:22 - 03/11/20 |
mapo.al

Komisioneri i Zgjerimit në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi me anë të një Statusi në Twitter, ka kryer një bashkëbisedim me Kryeministrin, Edi Rama.


Varhelyi shkruan se me kreun e qeverisë shqiptare, Rama diskutuam punën e vazhdueshme për të përfunduar kornizat negociuese dhe se BE-ja pret që Shqipëria të përparojë në rrugën e integrimit.


Statusi i Varhelyi: Një ‘vizitë’ virtuale e Kryeministrit, Edi Rama tek Bashkimi Europian:
Diskutuam punën e vazhdueshme për të përfunduar kornizat negociuese, mbështetjen në luftën kundër # COVID19 si dhe përgatitjet për samitin e #Sofjes javën e ardhshme.Presim që Shqipëria të përparojë në rrugën e BE-së.

 

1


Etiketa: , , ,

Pas