Aktualitet

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, konfirmohen dy rastet e para


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:18 - 07/07/21 |
mapo.al

Dy raste me variantin “DELTA” janë konfirmuar në qarkun Gjirokastër. Mësohet se një rast, është ai i një studentje nga Përmeti e cila kishte ardhur nga jashtë pasi ishte me studime.


Bëhet fjalë për një studentë të ardhur nga jashtë vendit një ditë më parë, nga fshati Asim Zeneli, e cila ka shfaqur komplikacione dhe simptoma te ngjashme me atë te tipit indian te virusit Corona.


Ndërsa rasti i dytë është shënuar në Përmet te një 45-vjeçar, i cili kishte ardhur nga jashtë.Të dy rastet trajtohen në regjim shtëpiak dhe deri tani gjendja e tyre shëndetësore është e stabilizuar, ndërkohë që pritet përgjigja e analizave nga Anglia.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas