Aktualitet

Vasili: Anëtarët e KQZ zgjodhën burgun bashkë me Ramën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:24 - 10/06/19 |
ro ot

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shprehet se anëtarët e KQZ, me refuzimin për të zbatuar dekretin e Metës kanë konsumuar veprën penale të puçit institucional. Sipas tij, anëtarët e KQZ që morën këtë vendim vendosën që të shkojnë në burg bashkë me Edi Ramën.

Postimi i Vasilit:


“KQZ e krimit te organizuar konsumoi vepren e rende te puçit institucional duke refuzuar dekretin e Presidentit per zgjedhjet. Anetaret e e rilindjes ne KQZ u vetengarkuan me pergjegjesi shume te rende penale nga e cila nuk i shpeton dot as Edi Rama dhe askerkush. Meqe kane zgjedhur te shkojne ne burg per Edi Ramen. Udhe te mbare”.
1
Etiketa: , , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas