Aktualitet

Vasili: Rriten 64 % vdekjet nga koronavirusi pas denoncimit të Opozitës dhe Bashës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:35 - 01/12/20 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili me anë të një statusi në facebook shkruan se në vendin tonë janë rritur vdekjet nga Covidi me 64% që pas denoncimit të Opozitës dhe Bashës.


Teska bën një përllogaritje krahasimore të shifrave të raportuara nga Ministria e Shëndetësisë për dy periudhat para dhe pas denoncimit, Vasili dhkruan se virusi nuk ka pësuar mutacion këto kohë dhe se e vërteta duhet zbardhur pa asnjë hezitim pasi janë jetë të humbura shqiptarësh.


Statusi i Vasilit:

Rriten 64% vdekjet nga COVID ne Shqiperi, pas denoncimit nga Opozita dhe Basha!!Prej dates 10 nentor deri ne 19 nentor kishte 86 raste humbje jete nga COVID ne Shqiperi.Ndersa prej dates 20 nentor deri 29 nentor pati 141 raste humbje vdekje.

Lexo edhe :  KAS pranon kërkesën e LSI, do hapen 24 kuti në Berat

Rritja e numrit te vdekjeve eshte kritike me 64%, eshte nje rritje shume e madhe dhe e menjehershme.

Cfare ndodhi?

A mos pesoi mutacion virusi? Jo kjo nuk ka ndodhur .

A e goditi ndonje uragan vendin? Jo jo as kjo nuk ka ndodhur.

Shume e thjeshte per te kuptuar.

Ne date 20 nentor u DENONCUA fort dhe qarte publikisht nga opozita dhe Basha, qe vdekjet po fshiheshin.

Qe mbas kesaj dite rritja eshte plot 64% dhe kjo kerkon analize dhe hetim te thelluar deri ne nje.

Deklaratat politike te Kryeministrit dhe te disa mjekeve te akaparuar vetem rendojne akoma me keq situaten.

E verteta duhet zbardhur pa asnje hezitim pasi jane jete te humbura shqiptaresh.

1


Etiketa: , , ,

Pas