Kronika

Vatër e re koronavirusi në Krujë, 4 persona të infektuar sot, punonjës fasonerie


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:37 - 14/05/20 |
mapo.al

Tre raste të reja me koronavirus janë identifikuar ditën e sotme në Krujë dhe një në Fushë-Krujë.


Rastet e reja lidhen me fasoneritë, ndërsa të katër personat e infektuar kanë qenë punonjës.


Kruja dhe Fushë Kruja u bënë vatër e koronavirusit, por prej ditësh nuk ishte regjistruar asnjë rast i ri, ndërsa infektimi i këtyre personave sjellë një riaktivizim të rasteve.

LEXO EDHE: Shtohen rastet e reja me COVID-19 edhe në Berat, pozitivë familjarët e punonjësve të Ujësjellësit1


Etiketa: , ,

Pas