Aktualitet

Vaunte nga sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta Huejda El Sayed


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:10 - 23/11/21 |
mapo.al

Mesohet se artistja shqiptare, e cila prej disa kohësh ishte larguar jashtë vendit, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.


Artistja e cila la pas një femije të vogel ndërroi jetë në  nje spital ne Luksemburg.


Hueyda El Sayed ka lindur në Tiranë, ndërsa prejardhja e saj ka qenë nga Sudani.Hueyda ishte nje person mjaft popullor dhe i dashur për publikun shqiptar.
Ajo u bë e njohur me pjesmarrjen në shumë spektakle televizive. 

20


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas