Aktualitet

Vazhdojnë luftimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Karabakh, sulme edhe gjatë natës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:35 - 29/09/20 |
mapo.al

Luftimet kanë vazhduar gjatë natës midis Azerbajxhanit dhe Armenisë në zonën malore të banura nga armenë etnikë, Nagorno-Karabakh, tha të martën ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit.


Midis dy vendeve është duke u zhvilluar raundin më i ashpër i konfliktit dekada të vjetër në më shumë se një çerek shekulli.


Ministria tha në një deklaratë se forcat kundërshtare u përpoqën të rimarrin tokën e humbur duke lëshuar kundërsulme në drejtimet e Fuzuli, Cebrayil, Agdere dhe Terter.

Etiketa: , ,

Pas