Aktualitet

Vdekja e 53-vjeçarit, MSH: Kemi ngritur grup pune, po hetojmë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:46 - 25/10/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë reagon pasi një 53-vjeçar nga Ndroqi humbi jetën në dyert e spitaleve ku asnjëri prej tyre nuk mori përsipër të kuronte.


Pas denoncimit të Partisë Demokratike, Ministria thotë se ka ngritur një grup pune për të hetuar çfarë ndodhi me të ndjerin Lutfi Çekiri.


 “Duke i shprehur ngushëllimet familjarëve, Ministria e Shëndetësisë siguron se do të kryhet hetimi i plotë administrativ për procedurat e ndjekura nga strukturat spitalore.Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale siguron qytetarët se shërbimi mjekësor është në gatishmëri për të ofruar jo vetëm urgjencat 24/7, por të gjitha shërbimet e nevojshme për qytetarët në të gjitha nivelet e kujdesit mjekësor”, deklaron MSH. 

LEXO EDHE: 

Qytetari ndërron jetë në derën e spitalit, PD akuza qeverisë: Krim shtetëror

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas