Aktualitet

Vdekja e të riut në HEC-in e Rrapunit, policia jep detaje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:08 - 09/09/19 |
ro ot

Policia ka dhënë detaje lidhur me personin e gjetur të pajetë nga roja i digës së HEC-it të Rrapunit, në Librazhd. Pas informacionit të marrë gjatë mbrëmjes së djeshme se një person ishte futur në hidrocentral dhe nuk ka dalë më, policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur kërkimet.


Shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd në bashkëpunim me punonjësit e HEC-it kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të Besim Karaj, 27 vjeç, banues në Njësinë Administrative Lumnik, Librazhd.


Nga këqyrja paraprake e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të shkaktuara nga ndonjë faktor tjetër. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjesInformacioni paraprak 
Në lidhje me informacionin e dhënë nga roja i digës së HEC-it të Rrapunit, Librazhd se gjatë mbrëmjes së djeshme një shtetas ishte futur në hidrocentral dhe nuk ka dalë më, Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur kërkimet.Shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd në bashkëpunim me punonjësit e HEC-it është bërë e mundur gjetja dhe nxjerrja e trupit të shtetasit Besim Karaj, 27 vjeç, banues në Njësinë Administative Lunik, Librazhd.

Nga këqyrja paraprake e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të shkaktuara nga ndonjë faktor tjetër.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Lexo edhe:

Librazhd/ Gjendet një kufomë në digën e HEC-it

1


Etiketa: , , ,

Pas