Aktualitet

Vdekjet ditore arrijnë pikun që prej majit – Bilanc negativ i koronavirusit në SHBA


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:43 - 25/11/20 |
mapo.al

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raporton 2100 vdekje ditore si pasojë e pandemisë së koronavirusit, një bilanc ky që nuk përsëritej që prej muajit maj.

Në një kohë kur rastet e reja dhe shtrimet në spital vijojnë të shtohen në mbarë Amerikën, ekspertët paralajmërojnë nivele të larta vdekshmërie.


Të infektuarit ditor me koronavirus vijojnë të jenë mbi 100 mijë prej 3 javësh, ndërkohë që shtrimet në spitale vijojnë të shënojnë rekorde për ditën e 15 radhazi.
Trendi rritës pritet të përkeqësohet në ditët në vijim me festën e Falënderimeve, e cila zakonisht paralajmëron javën më të ngarkuar për udhëtime në SHBA.


1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas