Aktualitet

Vdes 47-vjeçari/ I vuri flakën shtëpisë për të djegur gruan dhe fëmijët
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:08 - 14/06/20 |
mapo.al

Një shqiptar në Itali i vuri flakën shtëpisë ku jetonte me qëllim për të djegur gruan dhe fëmijët, por vdiq vetë. Shkak i vdekjes së tij është bërë asfiksia nga tymi.


Mediat italiane bëjnë të ditur se Dritan Çobo, pati një debat të ashpër në familje në mesnatën mes të premtes dhe të shtunës. Ai spërkati me benzinë divanin, duke i vënë flakën shtëpisë ku ndodheshin gruaja 37-vjeçare dhe 4 fëmijët, 20, 19, 17 dhe 6 vjeç.


Djali i madh i familjes ka nxjerrë menjëherë nga shtëpia të ëmën dhe vëllezërit e tjerë. Më pas ai ka shkruar të marrë të atin, por ky i fundit ka ndërruar jetë për shkak të asfiksisë.


Ngjarja ka ndodhur në Civitella del Tronto, Itali.
Etiketa: ,

Pas