Aktualitet

Veliaj në Washington, takon zv/sekretarin Palmer


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:06 - 18/05/21 |
mapo.al

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë vizitës së tij në Washington DC ka zhvilluar një takim me zëvendës-ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Matthew Palmer.


Ai ka ndarë një foto me Palmer në rrjetet sociale.


 “Shumë i lumtur që takova zëvendës Sekretarin e Shtetit, Matthew Palmer në Washington, DC!
Qytetet janë një platformë e shkëlqyer bashkëpunimi dhe inovacioni.Po përpiqemi që Tirana të jetë jo vetëm një urë-lidhëse në rajon, por edhe të bashkëpunojmë me kryebashkiakët në SHBA dhe qytetet tona simotra, teksa përgatitemi për #EuropeanYouthCapital2022“, shkruan Veliaj në Twitter. 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas