Aktualitet

Veliaj publikon videon: Tirana u hap dhe është më e gjallë se kurrë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:36 - 27/05/21 |
mapo.al

Me një video shumë entuziaste kryebashkiaku Veliaj tregon se si e priti Tirana hapjen pas kufizimeve prej masave të ndërmarra në kuadër të pandemisë së COVID-19


Jemi gati. Tirana u hap dhe është më e gjallë se kurrë. #Tiranaisopen #EuropeanYouthCapital2022”, shkruan Veliaj në rrjetet sociale ku ka postuar një video me gjithë aktivitetet që do rihapen në kryeqytet.


Veliaj rikujton se në vitin 2022 Tirana do jetë “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, ku do të mirëpresë të rinj nga e gjithë bota dhe do ketë një program ambicioz me shumë aktivitete e do të përpiqet të lidhë qytetin dhe rininë e tij me vlerat europiane.Komiteti Teknik i Ekspertëve dha sot lajmin e mirë për lehtësimin e masave pas përmirësimit të situatës epidemiologjike.

Lexo edhe :  Debati në seancë, Rrushaj: Pse opozita braktisi Kuvendin


LEXO EDHE:Masat e reja, nga 1 qershori hiqet maska në rrugë, ora policore shkon në 23:00

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas