Aktualitet

Veliaj takon kryebashkiakun e Londrës Sadik Khan


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:27 - 13/11/21 |
mapo.al

Krenar për integrimin e komunitetit shqiptar”


Kryebashkiaku Erion Veliaj është pritur në një takim të veçantë në Londër nga Kryetari i Bashkisë Sadik Khan. Në postimin e tij në twitter, Veliaj thekson se është krenar për integrimin e komunitetit shqiptar në të gjithë fushat e jetës në Londër.


Vitin e ardhshëm pritet që dhe kryebashkiaku Sadik Khan të vizitojë Tiranën, që në 2022 do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë.Kënaqësi e veçantë të takoja Sadiq Khan – një mentor dhe mik i vjetër!
Jam shumë krenar për integrimin e komunitetit shqiptar në arsim, biznes, sport dhe kulturë – Londra është vërtet një qytet i hapur dhe progresiv.Pres me padurim vizitën e Kryetarit të Bashkisë së Londrës në Tiranë për #EuropeanYouthCapital2022”, shkruan Veliaj.

Lexo edhe :  Punët e vërteta dhe keqkuptimet e Tiranës

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas