Aktualitet

Velipojë/ Po mbytej, vrojtuesi i plazhit shpëton pushuesin (FOTO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:02 - 20/08/19 |
mapo.al

Një mrekulli ka ndodhur sot në plazhin e Velipojës. Falë ndërhyrjes së vrojtuesit të plazhit, një 15-vjeçar ka shpëtuar paq nga vdekja e sigurt. I riu me iniciale E.H, është nxjerrë nga deti pa shenja jete.

Sipas raportimit, vrojtuesi i ka dhënë ndihmën e parë duke e rianimuar e kthyer në jetë, dhe më pas e ka transportuar atë për në qendrën më të afërt shëndetësore.


Etiketa: , ,

Pas