Aktualitet

Vendet e OPEC ulin prodhimin e naftës për shkak të krizës së Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:59 - 10/04/20 |
mapo.al

Organizata e vendeve eksportuese të naftës dhe vendet aleate kanë rënë dakord për uljen e prodhimit të naftës dhe vendet aleate bien dakord për uljen e prodhimit të naftës


OPEC dhe vendet e tjera prodhuese të naftës janë pajtuar për zvogëlimin e prodhuimit ditor për 10 milion fuçi.


Ndërkohë, pritet që kombet e tjrra të ulin prodhimin e tyre ditor për 5 milionë fuçi.


Ulja e prodhimit të naftës do të ndodhë për muajt maj dhe qershor për të ndihmuar në rritjen e çmimeve.


Pas zhvillimit të një takimi në muajin mars, Arabia Saudite dhe Rusia patën rritur prodhimin e naftës.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas