Aktualitet

Vendet që mirëpresin turistët amerikanë, CNN: Në Shqipëri s’duhet test


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:02 - 13/01/21 |
mapo.al

CNN i ka kushtuar një artikull vendeve të cilat mirëpresin sërish turistët amerikanë në këtë fillim viti 2021.

E para në listë është Shqipëria, për të cilën shkruhet se mbetet e hapur për turistët amerikanë dhe s’ka nevojë për test ndaj COVID-19 apo karantinë. Gjithsesi shkruhet se është e pritshme ndonjë kontroll shëndetësor.


Gjithashtu CNN informon edhe për masat e vetme kufizuese që ka Shqipëria, siç janë maska me detyrim apo ora policore.

Shqipëria nuk është e vetme në listë, pasi në rajon janë edhe Serbia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut apo Bosnia dhe Hercegovina.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas