Aktualitet

Vendi në izolim në fundjavë, Rama: Asnjë lëvizje nga nesër në orën 13:00

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:16 - 03/04/20 |
mapo.al

Nga nesër, e shtunë 4 prill, në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 të mëngjesit, gjithçka do të jetë e mbyllur, njësoj si në dy fundjavat e shkuara.


Kryeministri Edi Rama e ka dhënë këtë njoftim në rrjetin social Facebook, duke thënë se në këtë orar, nga e shtuna dhe gjatë gjithë ditës së dielë deri të hënën në mëngjes, do të jenë të gjithë në shtëpi.Nuk do të lejohet qarkullimi as i automjeteve, as i këmbësorëve, përveç atyre të forcave të rendit dhe të ushtrisë, transportit të mallrave dhe kompanive mediatike.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas