Aktualitet

Vendimi i Kolegjit/ Meta konferencë urgjente nesër në 08:00

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:09 - 24/06/19 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, do të dalë nesër në një konferencë urgjente për mediat në orën 08:00, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për rrëzimin e dekretit të kreut të shtetit.


Me dekretin e datës 10 qershor, Meta shfuqizoi 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore, pasi vendi ndodhet në kushtet e një krize politike të rëndë dhe të paprecedentë.


Por Kolegji Zgjedhor rrëzoi sot ankimimin e Partisë Uniteti Kombëtar të cilët kërkuan të çregjistrohen nga zgjedhjet. Vendimi i Kolegjit indirekt legjitimon 30 qershorin si datë për zgjedhjet.


LEXO EDHE:


Kolegji Zgjedhor nuk njeh dekretin e Metës: Zgjedhjet më 30 qershor

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, reagon zëdhënësi i Presidentit


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas