Aktualitet

Vendimi i Kushtetueses për përplasjen Rama-Meta, LSI: Gjykata rrëzoi kryeministrin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:01 - 25/05/21 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, reagon pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese lidhur me kompetencat mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm.


Teksa Gjykata Kushtetuese theksonte se “kompetencat për emërimin dhe shkarkimin e ministrit ndahet ndërmjet tre organeve, Kryeministrit, Presidentit dhe Kuvendit”, Vasili shkruan në “Facebook” se vendimi i Kushtetueses tregoi se qëndrimi i presidentit Meta ishte plotësisht kushtetues lidhur me mosemërimin e Cakajt si ministër i Jashtëm.


Statusi nga Petrit Vasili:Gjykata Kushtetuese rrezon Edi Ramen! Qendrimi i Presidentit Meta plotesisht kushtetues lidhur me mosemerimin e Gent Cakes si Minister i Jashtem. Gjykata Kushtetuese pushoi sot ankimin e Rames ne Kushtetuese sepse mosmarrveshja nuk ekziston. Mosmarrveshjet i shpik vetem Edi Rama per te rrembyer pushtet qe nuk i takon. Matuflleku i Rames mori shuplaken, qe meriton si cdo sharlatan, qe kerkon ne menyre halucinante te rrembeje çdo pushtet

Lexo edhe :  Rama takon rektorët: Gati të hedhim hapin e madh për arsimin e lartë
1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas