Vendimi i Kuvendit për betimin/ Meta: Atentat mafioz, Komisioni i Venecias u habit nga vendimi i Parlamentit

Presidenti Meta në studion e “Open” tha se mazhoranca u tall me Venecian. Kuvendi miratoi pak ditë më parë, me 87 vota pro ndryshimet për mënyrën se si do të betohen anëtarët e Gjykatës Kushtetuese dhe Kryeprokurori. Sipas këtyre ndryshimeve, Presidenti ka 10 ditë afat për të thirrur në ceremoni betimi një gjyqtar të Gjykatës … Continue reading Vendimi i Kuvendit për betimin/ Meta: Atentat mafioz, Komisioni i Venecias u habit nga vendimi i Parlamentit