Kryesore

Vendimi i Qeverisë, emërohen dy zv.ministra të rinj te Ministria e Arsimit (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:07 - 13/02/19 |
mapo.al

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot dy emra të rinj për postin e zëvendësministrave të Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Në mbledhjen e qeverisë që është duke u zhvilluar aktualisht, mësohet se është miratuar për postin e zv.ministrin, vend që mbeti vakant nga Besa Shahini, drejtoresha e Shërbimit dhe Rinisë, Lorena Haxhiu.


Ndërkohë që zëvendësministri i dytë i Arsimit është miratuar Redi Shtino, i cili ka mbajtur postin e këshilltarit në Ministrinë e Arsimit. Vendimet nuk janë publikuar ende nga Kryeministria, ndërkohë që pas 15 ditësh ato botohen dhe hyjnë në fuqi në fletoren zyrtare.


Lorena Haxhiu është një emër i njohur për publikun, pasi ajo ka qenë drejtuese e emisioneve për të rinj në disa media private./Gazeta MAPO/
1
Etiketa: , , , ,

Pas