Kronika

Vendimi për Dritan Dajtin/ Meta: KLGJ dhe Prokuroria të nisin hetimet


               Publikuar në : 12:03 - 11/02/19 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 efektivë police të cilët shkuan për ta arrestuar në Durrës në gusht 2009 dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar.


Kreu i shtetit tha se është KLGJ dhe prokuroria duhet vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar këtë çështje.

“Jam dakord me ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca. KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar çështjen në fjalë”- tha Meta.

/Gazeta Mapo/


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas