Aktualitet

Vendimi për Dritan Dajtin/ Soreca: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm               Publikuar në : 19:45 - 10/02/19 |
mapo.al

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për ndryshimin e masës së dënimit ndaj Dritan Dajtit, ku ka thënë se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjitshëm. 


Në një postim në Twitter, Luigi Soreca ka shkruar: “Vendimi i Gjykatës së Apelit për zvogëlimin e dënimit të të pandehurit të dënuar për vrasjen e 4 policëve bën thirrje për vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm. Justerereform është i pakthyeshëm dhe do të mbulojë të gjitha nivelet e juridiksionit.”

454587874587877878578748


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas