Aktualitet

Vendimi për shembjen e Teatrit Kombëtar, nisin dorëheqjet nga Këshilli Bashkiak i Tiranës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:50 - 23/05/20 |
mapo.al

Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, vendim ky që u firmos nga këshilltarët e Bashkisë së Tiranës, në Këshillin bashkiak kanë filluar përplasjet të mëdha.


Burime bëjnë me dija se dy anëtar të Këshillit Bashkiak kanë dhënë dorëheqjen. Konkretisht kanë paraqitur dorëheqjen Genta Mezini, ish-këshilltare e LSI-së dhe dhe Ervin Mete.


Anëtarja Genta Mezini, me anë të një emaili ka njoftuar kolegët e tij se ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli bashkiak dhe arsyet sipas saj, janë personale.Po ashtu edhe një tjetër dorëheqje ka ndodhur në Këshilli Bashkiak dhe është mbajtur e fshehtë. Ervin Mete, kryetar i G99, parti e formuar nga Erion Veliaj dhe ish-zv/ministër në qeverinë e Ramës, ka dhënë dorëheqjen në shkurt të këtij viti.


Dorëheqja e tij është pranuar në mbledhjen e këshillit bashkiak të datës 18 maj.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas