Aktualitet

Vendosi krem zbutës në fytyrë dhe i merr flakë, vdes e moshuara
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:30 - 03/08/20 |
mapo.al

Një gjyshe 83-vjeçare Yvonne Webb, e cila kishte probleme mendore, lyeu fytyrën me krem zbutës dhe më pas i kishte afruar një qiri.


Fytyra e saj mori flakë dhe si pasojë ajo humbi jetën. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e saj në Londër.


Kremrat zbutës shpesh përmbajnë kimikate të ndezshme që përdoren për trajtimin e lëkurës së thatë dhe kruajtjeve në lëkurë, siç janë ekzema ose psoriasis.


Pasi ndezi qiririn pranë sobës së saj të gazit, fytyra e saj mori flake dhe nisi të vraponte nëpër shtëpi e mbuluar nga flakët.


Fqinjët u përpoqën ta ndihmonin, por ajo vdiq sapo arriti në spital.


“Nëna ime e donte familjen dhe miqtë e saj, gatuante shumë ushqime. Ajo ishte inteligjente dhe aventureske, i pëlqente të udhëtonte. Ajo ishte gjithashtu një gjyshe fantastike. Tani është shumë e vështirë të pranoj vdekjen e saj në këtë formë, është shumë e tmerrshme”, është shprehur djali i saj Ben Webb.Pas