Aktualitet

Vetëhelmohet me fostoksinë 51-vjeçari në Berat, baba i dy fëmijëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:02 - 09/09/20 |
mapo.al

Një 51-vjeçar nga lagjia “Donika Kastrioti” në qytetin e Beratit i ka dhënë fund jetës, duke konsumuar një sasi të konsiderueshme helmi.

Shpëtim Krasi e kishte menduar deri në detaje vetëflijimin e tij. Pasi kishte darkuar qetësisht me familjen ai kishte konsumuar “fostoksinë” dhe ishte shtrirë për të fjetur.


Kanë qenë familjarët ata që e kanë gjetur pa shenja jete mëngjesin e sotëm. Pasi kanë vënë re që i kishte buzët e nxira dhe nuk reagonte pas thirrjeve të tyre. Më pas familjarët kanë njoftuar menjëherë policinë.
Trupi i pajetë i 51-vjeçarit është përcjellë në morgun e Spitalit Rajonal të Beratit ku pas ekpsertizës së kryer ka rezultuar një sasi e madhe helmi e llojit “fostoksinë” në gjak. Shpëtim Krasi ishte baba i dy fëmijëve dhe punonte prej vitesh si roje në një filial banke në Berat.

Lexo edhe :  Kryemadhi nga Berati: Gjithmonë kemi pasur 3 mandate, por do marrim dhe të 4-in

Sipas familjarëve ai ishte një njeri i qetë dhe nuk kishte shfaqur asnjëherë shenja depresioni. Sipas familjarëve, Shpëtimi kishte disa javë që ishte mbyllur në vetvete, për shkak të konflikteve të shumta që kishte me bashkëshorten,me të cilën ishte në procedurat e divorcit. Familjarët kanë deklaruar në polici se ky mund të ketë qenë i vetmi shkak që e çoi drejt vetëhelmimit Shpëtimin.


1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas