Sport

Vetëm 15 minuta në fushë në pjesën e parë, sinjale aspak të mira për Sadikun


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 28/07/18 |
mapo.al

Armando Sadiku ka luajtur sot vetëm 15 minuta ën miqësoren që Levante zhvilloi kundër Zvolle dhe ky nuk është një sinjal i mirë për futbollistin shqiptar. Sulmuesi shpresonte të kishte më shumë minuta pas dëmtimit të Boateng, por në miqësoren e sotme, u pa qartë se trajneri Pako Lopez po shihte alternativa të tjera për repartin e avancuar, duke përshtatur mesfushorë në atë rol.


Në ndeshjen kundër skuadrës holandeze, Sadiku u aktivizua në minutën e 30 të pjesës së parë të ndeshjes, për të luajtur deri në fundin e këtij fraksioni loje. Pastaj, kur pritej prania e tij në pjesën e dytë, ai u la në stol, në rreshtimin që ndryshoi plotësisht dhe ku mbetej në fushë vetëm një nga titullarët.


Ndeshja përfundoi 3-1 për Zvolle, ndërsa Sadiku duhet të presë takimin e radhës për të treguar vlerat e tij para syve të trajnerit e për të siguruar një vend në formacion. /vipsport.al/1Etiketa: , , ,

Pas