Aktualitet

Vetëm dy ditë pas nisjes së shkollës, një grup nxënësish në Fier pozitivë me koronavirusBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:04 - 16/09/20 |
mapo.al

Një grup nxënësisht të një shkolle private dhe dy shkollave publike në qytetin e Fierit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.


Bëhet fjalë për shkollat publike “Naim Frashëri” dhe ”Penellopi Piro”.


Të gjithë nxënësit janë karantinuar në banesat e tyre ndërsa gjendja shëndetësore shfaqet e mirë.Rastet në fjalë vijnë vetëm dy ditë pas fillimit të sezonit të ri shkollor çka ngre dyshime mbi protokollet dhe masat e marra nga Ministria e Arsimit.


Më herët, një mësuese e kësaj shkolle rezultoi pozitive me Koronavirus çka rriti edhe shqetësimin te prindërit e nxënësve.Etiketa: , ,

Pas