Teknologji

Vetëm këto celularë mund të lexojnë mesazhet fshehurazi në WhatsApp


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 23/05/19 |
ro ot

Whatsapp është i mbushur me mashtrime të fshehta, përfshirë njërin që ju lejon të lexoni mesazhet fshehurazi. Kjo metodë ekziston vetëm për modelet e celularëve Apple duke nisur nga iPhone 6s deri tek modelet e fundit.


Pjesa më e madhe e njerëzve zgjedhin ta kalojnë celularin në “Airplane mode”, por nuk është shumë efektive pasi nuk duhet ta kthesh në gjendjen e mëparshme.


Një metodë tjetër është të hiqni opsionin e leximit të mesazheve, por në atë mënyrë, as ju nuk do dalloni nëse të tjerët ju kanë lexuar mesazhet.Metoda më e mirë ekziston në celularët Apple me anë të opsionit 3D Touch. Ju mund të mbani të shtypur tek biseda ku doni të lexoni mesazhet dhe ju hapet e gjitha, por nuk bëhen shigjetat blu.

Lexo edhe :  Shenjat që tregojnë se trupit i duhet të pushojë dhe çlodhetKështu nuk keni nevojë që të ktheni përgjigje dhe personi tjetër nuk do e kuptojë nëse keni lexuar mesazhin.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas