Aktualitet

Vetëvendosja e LDK firmosin të martën marrëveshjen për Qeverinë e re

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:59 - 08/11/19 |
mapo.al

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do ta nënshkruajnë marrëveshjen për formimin e Qeverisë së re.


Lajmi është publikuar nga mediat e Kosovës, sipas të cilave kjo marrëveshje po arrihet pas gjashtë takimeve që kanë ndodhur deri tani mes grupeve punues të të dyja partive. Takimet e radhës, u njoftuan se do të jenë në nivel liderësh.


Deri tani, dihet se Qeveria e re do të ketë gjithsej 12 ministri, ende nuk dihen saktë se si do të jetë ndarja e ministrive mes dy partive, e as emrat konkretë
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas