Aktualitet

Vetingu, Ambasada e SHBA-së: Po e monitorojmë nga afër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:40 - 09/10/20 |
mapo.al

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka reaguar sërish në lidhje me procesin e Vetingut në vend.


Ajo shpreh angazhimin që organet e vetingut të respektojnë ligjin, teksa thekson përmes një deklarate se po e monitoron nga afër përmes dy vendeve në bordin ONM-së dhe vëzhguesit ndërkombëtar.


“Shtetet e Bashkuara janë angazhuar që të shohin procesin e vetingut në Shqipëri të vazhdojë me profesionalizëm dhe përkushtim.Me dy vendet tona në bordin e ONM-së – një për Departamentin e Shtetit & një për Departamentin e Drejtësisë – për monitorimin e procesit të vetingut dhe nëpërmjet vëzhguesit tonë ndërkombëtar, ne sigurohemi që organet e vetingut të respektojnë ligjin”, thotë Ambasada e Shteteve të Bashkuara.


 Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas